Mixtape.
Alp Zey/Biyografi

Biyografi

Çevre Y. Mühendisi olan ve Adana’da doğan müzisyen ve yorumcu Alp Zey’in müzikle ilk tutkulu ilişkisi üniversite yılları öncesine dayanıyor. Henüz lise öğrencisiyken Adana’daki ilk Türkçe rock radyo programını hazırlayıp sunmaya başladı. Üniversite eğitimini çevre mühendisliği dalında sürdürürken, bir yandan da sanatla bağını güçlendiren Alp Zey, bu yıllarda şan derslerinin yanı sıra tiyatro eğitimleri de aldı. Bir yandan da çeşitli dergi ve gazetelerde karikatürler çizdi.

Diplomasını aldıktan sonra mühendis olarak çalışma hayatına atılmasına rağmen müzikle bağını hiç koparmayan Alp Zey, 2000 yılında ilk rock grubunu kurdu. Önce Adana, sonra İstanbul’da pek çok mekanda sahne aldıktan sonra birçok değişik etkinlikte kendini sahnede buldu.

Alp Zey’in müzik tutkusu, birçok uğraşın arasında, zaman zaman arka planda kalıyor gibi görünse de hiçbir zaman azalmadı. Bunun sonucu olarak Şubat 2011’de, ilk albüm “Her Şeyi Unut” yayınlandı. Tüm söz ve müziklerin sanatçıya ait olduğu, 9 şarkıdan oluşan pop-rock tarzındaki albüm, müzikseverler tarafından büyük ilgiyle karşılandı.

Girişimci bir ruhla 2011 yılında Crena Works adında bir reklam ajansı kuran Alp Zey, içine daldığı reklam ve iletişim dünyasında kısa zamanda oldukça başarılı işlere imza atma becerisi gösterdi. Bugün ulusal ve uluslararası birçok özel projenin çıkış noktası olan Crena Works, sektörün seçkin adreslerinden biri olmuş durumda. Bu alanla bağlantılı olarak, reklam ve dizi senaryo yazarlığı, film yapımcılığı, dijital iletişim ve marka danışmanlığı gibi birçok dalda da çalışmalarını sürdürüyor.

Bugüne kadar, bilinen televizyon dizilerindeki ( Arka Sıradakiler, Öğretmen Kemal, Aşk Yeniden,Güneşin Kızları ..) jenerik müzikleri yorumlayan ve reklamcılık kariyerinde de bir çok kurumsal müşterisine jingle’lar yapan Alp Zey’in iç içe olduğu ve gerçekleştirdiği birçok sanat dalı arasında en büyük tutkusu yine müzik.